Fruit & Flower

tracks : Serunavás

Author
Sixtease
Creation year
2013

Tato píseň je mým vnitřním diskursem k tématu punku. Prvním jejím zárodkem byl spontánně se v mé hlavě objevivší veršík seru na vás s úderným kytarovým riffem.

Hned mi bylo jasné, že tento nápad nelze než rozvést v píseň punkového zabarvení. Dlouho jsem přemýšlel nad tím, komu tento skvost vlastně věnovat. Zkoumal jsem, komu jsou věnovány klasické punkové skladby: Společnosti, systému, církvi, konkrétním mocnářům, armádě, policii atp.

Žádné z těchto témat mi nevyhovovalo, neboť jim buď chci věnovat píseň vážnějšího zrna nebo mě ty subjekty zkrátka neserou.

Správné řešení však na sebe nenechalo dlouho čekat a já jsem mohl s pocitem uspokojení zazpívat tento klenot právě pankáčům. Vznikla tím píseň nikoliv punková, nýbrž metapunková.

Lyrics

Přišel pankáč na párty a chlastali jsme hustě. Když vybíral jsem za pivo tak odvětil mi sprostě, řka Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Pak šel s kámošem na špacír a poblít dětské hřiště. Už vím, s jakou je přivítám, až objeví se příště: Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. S rozglábenou držkou tady řvete "fuck the system", ale aby se ten systém změnil, nepohnete prstem. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Moji milí anarchisti, pankáči a huliči, protestujte, vzdorujte, ale s tímhle jděte do piči. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Seru na vás, seru na vás, seru na vás, seru na vás. Seru na vás.